Lotus Joga

info.lotusjoga@gmail.com
+421 948 029 480
+421 911 896 896

Kalendár a registrácia Workshopy

22.-25. Oktober 2020

SunMoon Yoga v Nebi

22. 10. – 25. 10. 2020

Informácie

Podrobnosti

22. 10. o 14:00 UTC+02 – 25. 10. o 11:00 UTC+02
 
Banská Štianica
Usporiadateľ: Lotus Joga a Kamila Stefko
 
Tento pobyt bude z veľkej časti o spoznávaní či zdokonaľovaní umenia ozdravovania: „Thai Yoga Massage.“
Ak s ňou už máte skúsenosť, tu zdokonalíte svoju prax, alebo tu zažijete prvýkrát ako takúto „yoga massage session“ môžete dať a prijať. Jeden celý deň sa budeme tejto praxi venovať v 2 blokoch po 3 hodinách. Náš hosť je Marek Gabor slovenský „Thai Ninja“ 😉 pod ktorého vedením sú workshopy veľmi zreteľné, sekvencie sa ľahko učia je to jednoducho „jedna báseň“ pre telo aj ducha.
Ďalšie aktivity, sú tie, čo ste si obľúbili a nám sa na základe vašej odozvy osvedčili. Niekedy sa radi necháme niesť prúdom, ktorý sa tvorí priamo na „mieste činu.“ Preto je účasť na aktivitách dobrovoľná. Cíťte sa uvoľnene a svoj čas na pobyte prežite plne a spokojne.
Aktivitky:
🍁Ranný koncert v tichu
🍂Yoga jeseň asany
🍁Thai Yoga Massage
🍂Čo si dychom môžeme dať
🍁Piesne a melódie
🍂Parný kúpeľ v kadi, sauny, 🍁🍂skvelé jedlo, útulné miesta na ubytovaní, kde môžeme len tak byť s niekým či sami a oddychovať. Krásy Štiavnice a okolia sú klenot, ktorý poteší objaviť či znovu objaviť.
Cena early bird (do 22.8. 2020) – 260 €
Cena (po 22.8.2020) – 290 €
V cene je zahrnutý kompletný program, ubytovanie, sauny, kade, raňajky.
Prihlasovanie na info.lotusjoga@gmail.com
ĎAKUJEME

Dotykom k pohybu / Thajská jogová masáž

 

Sobota 23. novembra 2019 o 10:00 – 18:00
Lotus Lounge s.r.o, Kuzmányho 4, 811 06 Bratislava
Cena: 70,-

Dotykom k pohybu.

Dávať, prijímať dotyk a zdieľať priestor je umenie spolužitia.

Tento workshop je vhodný nie len pre joga lektorov a inštruktorov pohybových umení, ale taktiež pre všetkých zvedavých, ktorí by radi odomkli svoj potenciál prirodzenosti a intuície dotyku.
Vzájomne zdieľať terapiu masáže je hodnotná medziľudská kvalita, ktorá umocňuje ľudské prepojenie priateľov, partnerov i rodičov. Na základe jednoduchých techník tak rozvinieme celé spektrum intuitívnych, prirodzených pohybov a hmatov.

Na workshope si ukážeme a sami si prakticky odskúšate ako poskytnúť masáž nie len na základnej úrovni, ale aj rôzne variácie ako pracovať s odlišnými stavbami a vlastnosťami ľudského tela. Naučíte sa primárne techniky thajskej masáže, ako usmerniť dotyk počas masáže na uvoľnenie a ako podať asistované streče pri masáži. Tento workshop sa bude zaoberať nie len dávaním ale aj prijímaním dotyku.

Budeme sa učiť sekvencie vzájomne na sebe. Masíruje sa vždy v oblečení, a vzhľadom na nevyhnutnosť blízkosti kladieme dôraz na dôveru a ohľaduplnosť, a vyvarujeme sa tak akémukoľvek prekročeniu komfortnej zóny intimity jednotlivcov

Informácie

Thai Yoga Bodywork

Thai Yoga Bodywork, alebo aj umenie thajskej masáži, je technika, ktorá paradoxne pôvodom nepochádza z Thajska, ale z Indie. A ešte k tomu to nie je ani masáž, ako ju pozná väčšina z nás. Je jedinečnou zmesou asistovanej jogi, pasívneho naťahovania (strečingu) a akupresúry. Preto je táto technika energicky účinnejšia ako iné formy masáže. Je to trochu ako joga bez námahy. Terapeut totiž pohybuje a natiahuje telo cez sekvenciu polôh za vás. Nakoľko sa prechádza aj cez rôzne energetické línie, nastáva emočné a fyzické uvoľnenie. Umenie masáži nespočíva len v poznaní ľudskej anatómie, ale aj v porozumení ľudskému telu na rôznych iných úrovniach. Tradičná masáž východného štýlu síce nepomenúva svaly a kosti latinskými názvami, no o to väčší dôraz kladie na prácu s energetickými líniami. Dôležitý je taktiež aj prístup s rešpektom a úctou nielen k prijímateľovi masáže, ale aj k sebe samému, čo spôsobuje skvalitnenie dávania a prijímania akéhokoľvek dotyku.

Lektor: Marcel Nagy

Marcel bol profesionálnym barmanom, zasvätil svoj život službe ostatným, no práca v gastronómii a dlhé hodiny státia mu spôsobili stuhnutie, skrátenie svalov a následnú citlivosť na fyzickú aktivitu. To ho doviedlo k yoge. Yogu cvičí so zámerom lepšej funkčnosti tela, pre pohodlný život bez obmedzení a s cielom relaxácie a meditácie. Jeho výsledky a skúsenosti nadobudnuté v Indii ho inšpirovali k ďalšiemu štúdiu a k vlastnej praxe terapeuta. Po prvom kurze pôsobil štyri mesiace ako masér terapeut v Ashrame v Nepále. Neskôr sa stal masérom a asistentom masérskych kurzov v Škole liečiacich umení IMOSHA v Mysore, Indii. Žijúc a pracujúc vedľa svojho učiteľa v úzkej spolupráci tak prebral znalosti, ktoré teraz s úctou k svojim učitelom predáva ďalej. V súčastnej dobe pri svojej práci využíva techniky thajskej yogovej masáže, ale aj Toksen, Japsen, Guasha a ďalšie.

Cena: 70€

Informácie a prihlasovanie:
+421948723743
atha.marcel@gmail.com

Piatok 29. novembra 2019

Energetické vajíčko v Bratislave

 

29.11.2019 | 16,00 – 20,00
Lotus Lounge s.r.o, Kuzmányho 4, 811 06 Bratislava
kapacita: 13
Cena: 38,-
Cena obsahuje skriptá 🙂 vajíčka sa dajú zakúpiť

Čo sa naučíte na seminári I:
– ako pracovať s Energetickým vajíčkom
– oboznámenie sa s teóriu
– rozprúdenie energie z panve
– meditácia
– teória v praxi, ako si vajíčkom pomôcť ku scitlivenie steny vagíny,
– yoni Reflexné Akupresúra
– aké chyby nerobiť pri cvičení s vajíčkom
– čoho sa vyvarovať a aké neurobiť chyby
– vajíčko nie je zďaleka len o tom, zaviesť si ho do yoni, je to celá dôležitá prax …
Ako pôsobí?
Energetické vajíčko yoni precvičuje. Slúži, ako malá činka, posilňuje svalstvo zvnútra tlakom.
Čím dlhšiu dobu budete cvičiť, tím bude vaša yoni mladistvejšia a pružnejšia. Spoznáte to už po dvoch – troch týžňoch.

Cvičte 10 minút a potom 10 minút relaxujte a predýchajte.
Tento pobyt je pozvánkou na jesennú prax, meditácie, joga asany, dychu a umení ozdravovať. Prijímeme zmenu ročného oobdobia – čas jesenných a zimných mesiacov je priestororom na pohľad dovnútra, regeneráciu a dočerpaní

Informácie

Pôvodne bola táto náuka tajná

Energetické vajíčko používali ženy už v starovekej Číne

Taoistickí majstri, ktorí skúmali účinky sexuálnej energie na zdravie a dlhovekosť, a prišli na to , že cvičenie s vajíčkom je spôsob, ako posilniť a ovládať sval čchi. S vajíčkom vo vagíne je ľahšie vykonávať kontrolu tohto svalu, pretože podľa toho, ako sa vajíčko pohybuje, môžete vnímať smer pohybu čchi oveľa zreteľnejšie. Používanie kamenného vajíčka k posilneniu vagíny je umenie, ktoré vzniklo v starej Číne. Tajomstvo tohto cvičenia zostávalo strážené v cisárskom paláci a učili sa ho len kráľovná, princezné a konkubíny.

Mnohé z týchto žien, ktoré zvládli túto techniku, sa tešili veľmi dobrému zdraviu, zostali mladé a ich pohlavné orgány boli v starobe rovnako pevné a pružné, ako u mladých, slobodných žien.

Pôvodne však bolo cvičenie s vajíčkom pre zlepšenie zdravia, ako fyzického, tak duchovného, pretože tieto cvičenia posilňujú čchi sval, ktorý vťahuje sexuálnu energiu dovnútra a dvíha ju nahor, kde sa transformuje na vyššiu duchovnú energiu.

Čo je to yoni?

„Yoni“ je slovo prevzaté zo sanskritu, označuje ženské pohlavné orgány, čo v preklade znamená „posvätný priestor“. Jeho symbol bol uctievaný vo východných kultúrach od dávnych čias , ako symbol zrodenia života, tvorivosti a lásky. Pevnosť svalov v panve ženy je na prvom mieste každej ženy. Týmto svalom sa hovorí aj svaly lásky. Obzvlášť je dôležitá pevnosť svalov u žien. Zoskupenie svalov je tvorené troma vrstvami svalov, ktoré držia celé vnútro.

 • Najhlbšia vrstva vedie od prednej časti ku kostrči a krížovej kosti.
 • Prostredná vrstva vedie v prednej časti panvy medzi sedacími kosťami.
 • Posledná vrstva je sval perineatálny a sval v tvare osmičky.

Čo budeme robiť?
❤Ranny koncert ticha
❤Yoga Asana (Vinyasa a Ashtanga yoga)
❤Thai Yoga Bodywork
❤Breathwork

Každý deň budeme mať priestor aj na oddych, prechádzku, welness a pohodu.
Zároveň Vás prosím, aby ste si so sebou nenosili prácu a neplánovali túry. Samozrejme žiadna aktivita nie je povinná a ak sa rozhodnete namiesto praxe mať čas pre seba – je to len na Vás.

 • V cene je zahrnuté ubytovanie na dvojposteľových izbách štandard, jogová prax, všetky spoločné aktivity, raňajky a vstup do welness na každý deň.
 • Cena je 280€ pre prihlásených do 5.9. 2019 (uhradia do 10.9)
 • 320€ od 6.9. 2019
 • Prihlášky na: info.lotusjoga@gmail.com
 • Ak si prajete byť na izbe samostatne, alebo prísť iný deň ako štvrtok, či rezervovať si na hoteli aj večeru pošlite svoju požiadavku na info.lotusjoga@gmail.co

Are you looking for answers in your practice? Do you feel confused sometimes?
We are inviting you to come and ask, to open and to get answers. We will offer you tips and basic practices to gain clarity on what you practice, why you do it and how to do it.
We will talk about how our systems work, ( body, mind, soul) how they are connected and how we can support the healthy environment within so we are energetically balanced and we can integrate life changes.

We are inviting you to immerse deeper into connection.
Staying connected with all that surrounds us while recognizing our uniqueness at the same time.

We are looking forward to share knowledge, practice together, as well as to have lots of fun.
Time to play and discover who you are.
Can’t wait to meet you!

Boris Georgiev
Ashtanga Yoga practice – great tips for your body and you.

Lune Nadush
Harmonious Breath & Meditation 
practice to open, release tensions. Step by step be able to recognize your natural quality to self liberate. 
Also the sea is made of drops of water.

Reneé Sunbird
Sound as the basic vibration, your voice as your medicine for your heart.

Nati-a Nati & Miri 

Yoga Bodywork – the skill through which you can share healing touch with others.

We offer: 
•3 days and two nights •
in amazing permaculture project just 20km from Bratislava.

•7 full meals in total• 
Friday: lunch and dinner 
Saturday: full pension 
Sunday: breakfast and lunch, snack.

Natural open space swimming pool.

Price: 250€

Friday: 
arriving at 10:00 
1st. session 11:00-13:00
LUNCH, BREAK 
2nd session 16:00-19:00

Saturday: 
1st. session: 6:00- 7:15
2nd. session 7:30-9:00
BREAKFAST
3rd.session 11:00-13:00
LUNCH+ AFTERNOON BREAK 
4th.session 16-19:00
DINNER

Sunday: 
1st. session: 6:00- 7:15
2nd. session 7:30-9:00
BREAKFAST
3rd.session 11:00-13:

 

 

SunMoon Yoga Mandala

Informácie

SunMoon Yoga Mandala​

Tento pobyt je pozvánkou na jesennú prax, meditácie, joga asany, dychu a umení ozdravovať. Prijímeme zmenu ročného oobdobia – čas jesenných a zimných mesiacov je priestororom na pohľad dovnútra, regeneráciu a dočerpanie.

Čo budeme robiť?

❤Ranny koncert ticha
❤Yoga Asana (Vinyasa a Ashtanga yoga)
❤Thai Yoga Bodywork
❤Breathwork

Každý deň budeme mať priestor aj na oddych, prechádzku, welness a pohodu.

Zároveň Vás prosím, aby ste si so sebou nenosili prácu a neplánovali túry. Samozrejme žiadna aktivita nie je povinná a ak sa rozhodnete namiesto praxe mať čas pre seba – je to len na Vás.

 • Upraviť
 
 • Upraviť

V cene je zahrnuté ubytovanie na dvojposteľových izbách štandard, jogová prax, všetky spoločné aktivity, raňajky a vstup do welness na každý deň.

Cena je 280€ pre prihlásených do 5.9. 2019 (uhradia do 10.9)

320€ od 6.9. 2019

Prihlášky na: info.lotusjoga@gmail.com

Ak si prajete byť na izbe samostatne, alebo prísť iný deň ako štvrtok, či rezervovať si na hoteli aj večeru pošlite svoju požiadavku na info.lotusjoga@gmail.co

 

3 noci 4 dni
ubytovanie+ raňajky /Meditácia &Yoga/ raňajky/welness každý deň
cena 300,00 eur 

2 noci 3 dni
ubytovanie+ raňajky/Meditácia &Yoga/ raňajky/welness každý deň

cena 260,00 eur

Necvičiaci sa samozrejme môžu zúčasniť pobytu za cenu 200€

Deti, ktoré spia v detskej postieľke, alebo s rodičmi v posteli majú pobyt zdarma. Deti od 3 rokov majú spoplatnené len raňajky, ak stále spia s rodičmi, väčšie detičky môžu mať prístelku. Viac detailov v extra mailoch.

Informácie k platbe

Zálohu 150,00 eur, alebo plnú sumu prosím posielajťe do 3.4. 2019 

doplatok je potrebné uhradiť najneskôr v deň začatia workshopu, v prípade platby na účet je potrebné doniesť potvrdenie o úhrade.

Číslo účtu: SK13 8360 5207 0042 0278 6740

poznámka k platbe: meno a priezvisko
záloha (150,00€)je po 30.4. nevratná, ale prenosná na inú, vami najdenú osobu ktorá nieje prihlásena.

Pre vystavenie faktúry mi prosím napíšte extra mail. (kontaktné údaje na FA)

Ak potrebujete na izbu detskú postieľku, prístelok, alebo iné, napíšte nám extra mail.

Viac detailov o pobyte nájdete na fb: Sun Moon Yoga Mandala, www.lotusjoga.sk, taktiež Vám ich zašleme v nasledujúcom maili, alebo sa môžete informovať telefonicky na čísle 0948029480

Tešíme sa na Vás,

Nati a Lune

 

 

 

Sun Moon Yoga Mandala

 

30.5. – 2.6.2019
Hotel tri studničky ****

Sun-Moon Yoga Mandala je miesto, spoločný priestor na precitnutie. V tento čas rozkvitneme do seba je to ideálny čas pozvať Vás na cestu k sebe.

Budeme mať možnosť načrieť a precítiť cez sebapoznanie svoj životný prúd bytia a ochutnať ako ho môžme zažívať, bez podmienenosti mysle (starými vzorcami, či vonkajšími podmienkami ). Ako sa v ňom nachádzať spontánne a nepodmienené moment za momentom.

Spolu s našimi hosťami z Anglicka Vás, budeme sprevádzať do hĺbky bytia, pomôcť prečistiť sa, ozdraviť sa, posilniť telo, a precitnúť cez dych, uvedomenie.

Toto štvordňové stretnutie je priestor venovaný harmonizacii ako aj návod ako pracovať a praxovať sám so sebou. Vedieť tak čeliť a uvolnene zvládať rôzne viac či menej náročné situácie každodennosti .

ŠTVRTOK– otvorenie a príjemná privítacia Sun Moon Vinyasa.
PIATOK AŽ NEDEĽA –
Rána otvoríme priamym vhľadom cez dych a meditáciu a počas dňa budeme mať ďalšie dve stretnutia.
Každý deň bude Yoga Asana- pre ozdravenie a rozprúdenie nájdeme telo v pohybe, pohyb v tele a jeho možnosti.
Yogabodywork ako umenie ozdravovať a iné jogové aktivity.
SOBOTA – ranná meditácia a joga 
_ CHANT BREATH DANCE _ 
( Alchemy of Breath – hodinový blok vedomého dýchania, ktoré pomaha oslobodit energetické a fyzické bloky a prepojiť sa so srdcovým centrom
Rituál a spev – spojime sa so svojím bytím, budeme experimentovať s rôznymi zvukmi a stretneme sa so svojim srdcom cez hlas a spolusúznenie.
Tanec – vychutnáme si slobodu pohybu a sebavyjadrenia a prepojenie sa s naším vnútorným dieťaťom

NEDEĽA – ranna meditácia a joga 
záverečné spoluzdieľanie

 

 

 

CÍTENIE A TELO

 

Terapia tancom

 • cena: 70€
 • Celý cyklus 9 seminárov cena: 490€ (2 semináre zdarma)

http://terapiatancom.sk/events/citenie-a-telo/

MILOVNÍK A KURTIZÁNA

 

Terapia tancom

BOJOVNÍK A AMAZONKA

 

Terapia tancom

Yoga Tenis Golf

 

Long Beach A Sun Resort Mauritius *****

NOVÝ TERMÍN

17.2-27.2.2019

Yoga bodywork a intuitívny dotyk (thai yoga massage)

 

Lotus joga študio

3. 11. o 9:00 – 4. 11. o 16:00

Kuzmányho 4, 811 06 Bratislava