Lotus Joga

info.lotusjoga@gmail.com
+421 948 029 480
+421 911 896 896

Thai Yoga Massage

Thai Yoga Massage je starodávna ozdravná technika, ktorá používa akupresúru ako prostriedok na uvoľnenie svalového, nervového, energetického, aj citového napätia. Akupresúru kombinuje s reflexológiou a fyzioterapiou s asistovaným jogovým strečingom. Masáž prebieha na podložke a v plnom pohodlnom oblečení, bez použitia olejov. Masér využíva svoju telesnú hmotnosť na uvolnenie napätia tlakom a pracuje
tak so Zen energetickými líniami. Nuad boran, teda thajská masáž, je takpovediac meditáciou v pohybe, kde masér intuitívne hľadá tie body a línie, ktoré vyžadujú pozornosť a uvoľnenie. Dávať, prijímať dotyk a zdieľať priestor je umenie spolužitia. Tato lekcia nie je len pre joga  lektorov a inštruktorov pohybových umení, ale taktiež pre všetkých zvedavých, ktorí by radi odomkli svoj  potenciál prirodzenosti a intuície dotyku.
Lekcie budú iné a jednotlivé bloky sa niekedy budú opakovať, aby ste sa učili nové, opakovali naučené, praxovali, boli zruční a vedeli aj prijímať.

Sun and Moon Vinyasa Yoga

Sun and Moon Vinyasa Yoga vyvažuje slnko a mesiac v nás, čiže našu mužsko-ženskú polaritu, pravú a ľavú stranu, dve kvality jedného zdroja.
Pohyby tela ako: vlnenie, krúženie harmonizujú nervovú sústavu, uvoľnia napätie fascií. Vźdržové pozície, ásany spolu s dychom rozpohybujú, posilnia a spriechodnia telo, aby bolo prirodzene flexibilné a zdravo pevné.

Ashtanga Yoga -Mysore

– pre začiatočníkov
– vedená lekcia

Mysore Style
ponúka možnosť plynulého precvičenia sekvencie pod supervizingom lektora, ktorý má priestor vylaďovať a prehlbovať línie manuálne alebo individuálne konzultovať isté časti Vašej praxe, ukázať možnosti, variácie, vidí miesta a možnosti vášho rozvoja.
Ak ste úplný začiatočník, naučíte sa pozdrav snka a potom vždy kúsok viac zo sekvencie.

Ashtanga Yoga pre začiatočníkov je lekcia pre tých, ktorí si chcú detailnejšie prejsť túto sekvenciu, dozvedieť a skúsiť si techniky vhodnejšie pre vaše telo rôzne alternatívy ásan, zacvičiť si prvú sériu v redukovanej forme. Zároveň sa môžete lektorky opýtať ak máte otázky ohľadne vašej praxe.

Vedená lekcia
Plynule vás prevedieme sériou. Lekcia je zameraná skôr na plynulosť, ako na detaili. Je vhodné mať s touto praxou skúsenosť.

Terapeutická HaTha Yoga v Angličtine a Indickým lektorom

Medium soft lesson and good tips for your everyday practice. 
Visak is true Indian DNA Yogi and Ayurvedic therapist. He will never push you to do what you are not ready for, but will help you to see where your can go and how you can strengter your weaknes. Visak says that „The aim of yoga practice is to learn on your mat and bring into daily life acceptance of all dificulties, creation of balance and moving on.“

PILATES

Systém cvičení na podložke tvorí základ metódy Pilates. Dokáže odstrániť získané disbalancie a pohybové zlozvyky, zvýšiť fyzickú kondíciu bez preťažovania kĺbov a v konečnom dôsledku vedie k zdravému sebavedomiu a konfortnému pocitu vo vlastnom tele.

V tomto úvodnom kurze sa zameriame na  základný súbor cvičení, pri ktorých sa naše telo posilní, natiahne, získa oporu pre pohyb v „centre sily“, skvalitní dýchanie, a cez koncentráciu mysle povedie k harmonickému  pohybu celého tela. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Acro Yoga​

Je prax, kde spojením sily a jemnosti odomknete svoj potenciál. AcroYogová prax spája tri prastaré línie. Yogu, ktorá jej dáva múdrosť a duchovný základ. Akrobaciu, cez ktorú nájdete v sebe silu, schopnosť riskovať a dosiahnuť zručnosti, o ktorých sme si mysleli, že sú nemožné. Ďalšou líniou AcroYogy sú Healing Arts. Tie podporujú ozdravovanie, relaxáciu a odovzdanosť, láskyplné dotyky, ktoré učia ako dávať a prijímať.

Na hodinách AcroYogy sa naučíte techniky na ovládanie jednotlivých častí nášho tela tak, aby ste ho vedeli zjednotiť. Následne všetko čo sa naučíte na zemi, budete vedieť aplikovať pri akrobatických kreáciách. Sústredíme sa na to, aby sme pracovali s pocitom bezpečia, ktorý okrem role Basera (ten, ktorý je dole) a Flyera (ten, ktorý je hore) zabezpečuje rola Spottera (ten, ktorý je pri nich a má dohľad nad a bezpečnosťou a správnosťou cvičenia). Práve to nám dovoľuje naučiť sa viac pochopiť správnosť a princípy.

AcroYoga spája ľudí. Cez hravosť objavíme radosť zo spojenia, oslávime svoje malé víťaztvá a odhalíme naše slabé miesta, na ktorých budeme uvedomele pracovať a práve tie sa tréningom stanú piliermi našej praxe a pochopením ako pracovať s vlastnou osobnosťou. Pomocou AcroYogy sa tiež naučíte komunikovať zrozumiteľne, pozitívne a citlivo počúvať, ale predovšetkým sa dobre zabavíte.

Na hodiny AcroYogy nemusíte prísť s partnerom, bude Vám stačiť pohodlné oblečenie, chuť objavovať, spolupracovať, stretnúť nových ľudí a pracovať na sebe.

AcroYoga Intermediate/ Advanced
Lekcie v tomto kurze ponúkajú tréning pre pokročilejších. Venujeme sa rôznym  prechodom medzi pozíciami , balančným technikám, kalibračným čviceniam s predpokladom, toho že účastníci už ovládajú širšie základy. Pozoznosť venujeme ľahkosti a elegancii pohybov, ktorá vyplýva z obsiahnutia správnosti techniky. 
Sila a šikovnosť basera, flexibilita a ľahkosť flyera, tréning bdelosti a pohotovosti spotera, vzájomný couching. V neposlednom rade ozdravné,  uvolňujúce techniky Thai Yoga Bodywork zakončujú náš tréning, aby bol vyvážený.
Učíme sa tiež všímať to, ako môžeme pracovať sami so sebou, aby sme mohli lepšie fungovať v skupine a v acro komunite.
 
AcroYoga Beginners
Lekcie v tomto kurze sú veľmi zábavné a ponúkajú celú škálu cvičení, ktoré zodpovednou hrou naučia naše telo upevniť si základné princípy, ktoré budeme ďalej používať už prirodzene. Naučíme sa základné pozície, prechody a výmeny, ale tiež názvoslovie a aj to, ako efektívne štrukturovať základný tréning a ako trénovať.
Budeme si detailnejšie vysvetľovať techniku a odhaľovať cestu k ľahkosti a istote s ktorých vychádya radosť z tejto praxe.
 
AcroYoga Jam session
AcroYoga Jam je otvorený tréningový priestor bez vedených isštrukcii, čiže nie je to štrukturovaná lekcia. Jam je priestor pre prax a kreatívne nápady pre všetky úrovne, začiatočníkov aj pokročilých, ktorí majú chuť trénovať, zdieľať svoje skúsenosti, či naučiť sa niečo „Acro“ nové v komunite priaznivcov tejto praxe. Podmienky vstupu je zodpovednosť za samého seba, akurátny odhad svojich možností a schopností, chuť učiť sa a pomáhať druhým.

KALIGRAFICKÁ YOGA podľa Majstra Zhen Hua Yanga​

Yoga s vedomým prúdením životodarnej liečivej energie Qi (Čchi) vďaka spojeniu yogy s Taichi, Qigongom, kaligrafiou a meditáciou = úplne iná (omnoho širšia a hlbšia) dimenzia chápania pohybu v yoge a následnom zdraví, kt. možno prostredníctvom neho dosiahnuť, pod vedením priamej žiačky Majstra Yanga Zuzany – v Bratislave len v Lotus joge. Autentické cvičenie z priameho zdroja = hlboké uvoľnenie tela a jeho formovanie, harmonizácia toku Qi a následné liečenie (aj fatálnych chorôb), dostatok energie, zvýšenie výkonu, zlepšenie starých zranení/predchádzanie novým, vnútorná radosť, vnútorné mladnutie, dlhovekosť, zvýšenie vibrácií, transformácia na úrovni bunky a DNA bez ohľadu na vek/pohlavie.

Jedným z nevšedných bonusov cvičenia je sprístupnenie tajomstiev vzácnych starovekých metód a techník hlbokého – energetického liečenia cez priamu transmisiu, kt. Zuzana obdržala od Majstra Yanga. Takže každé cvičenie môžeš čerpať z vyše 400 ročnej, donedávna utajovanej rodinnej tradície vnútorných energetických praktík a hlbokého poznania shaolinských a wudangských mníchov, prítomných v energetickom poli pri každom cvičení, pretože cvičením v energetickom poli Zuzany zároveň cvičíš v energetickom poli Majstra Yanga a môžeš si tak siahnuť na skutočne veľmi vzácne poznanie, do hĺbky ho precítiť a liečiť sa ním.

Cvičenie je plynulým prepojením jednotlivých cvikov do elegantného, neprerušovaného prúdenia s prvoradou orientáciou na Dantianový dych, ktorému je prispôsobený prirodzený, intuitívny 3D pohyb,  založený nie na fyzickej sile – tá sa vekom vyčerpáva – práve naopak: každý centimeter pohybu je vedome napájaný energiou Qi (Čchi), čiže pohyb funguje na vnútornej sile, kt. postupne prebúdzaš a kt. s tebou zostáva, pokým si v tomto tele.

Vďaka tomu zažívaš netušené hĺbky uvoľnenia, čistú vnútornú radosť z nádherne prúdiaceho pohybu, kt. sa zároveň liečiš a formuješ si ním telo a postupne prepájaš fyzické telo so svojim vnútrom. Začínaš vnímať/cítiť svoje energetické telo a pohyb ako úplne živý = ako nepretržitý tok Qi (Čchi) v tele, čiže zažívaš úplne inú dimenziu pohybu, kt. nie je založený na sile svalov, ale na vnútornej sile – energii, kt. sa učíš precítiť, kontrolovať, vyrábať a používať ju pre svoje vlastné dobro/samoliečenie, alebo na liečenie druhých.

Na základnej úrovni to znamená, že si zlepšíš cirkuláciu v tele, s čím je spojené spustenie samoliečivých procesov (vieš si poradiť s bežnými, fatálnymi a dedičným chorobami), zlepšenie starých zranení a predchádzanie novým a  flexibilnejšie telo aj myseľ. Zároveň sa zbavuješ stresu, negatívnych myšlienkových vzorcov, obnovuješ spojenie samého so sebou, stávaš sa citlivejšou, vnímavejšou bytosťou s pozitívnym vyžarovaním. Na vyšších úrovniach sa prepracuješ k vnútornému úsmevu každej jednej bunky v tele, kt. prerastá do mora šťastia s trvalým zápisom na úrovni bunky a DNA – to je preprogramovanie pamäte bunky a celková transformácia, kt. okrem iného znamená výrazne zlepšenú kvalitu života, vnútorné mladnutie a dlhovekosť. Majster Yang tomu hovorí raj na zemi – stav zdravia, radosti a šťastia 24 hodín denne do veľmi vysokého veku☺. Potom už nezažívaš pocit oddelenosti, dosahuješ jednotu so sebou samým a tým aj s ostanými bytosťami, prírodou a vesmírom; a pociťuješ neoddeliteľnosť tohto spojenia a jednotu všetkého.

Vďaka celostnému (holistickému) prístupu Kaligrafická Yoga funguje výnimočne dobre na úrovni fyzického tela, zároveň obnovuje prúdenie  energie v meridiánových dráhach, navodzuje hormonálnu a psychickú rovnováhu, uvoľňuje blokovanú energiu v čakrách (čiže priamo zlepšuje a odstraňuje fyzické aj mentálne problémy, čakry harmonizuje a aktivizuje ochranné biopole). Je vhodná pre všetky vekové kategórie a typy ľudí, cvičia ju rovnako yogíni a yogoví majstri, kt. si ňou zlepšujú a prehlbujú vlastnú prax, liečia staré zranienia a predchádzajú novým (napr. Simon Borg Olivier), ako aj bežní ľudia, ktorým fyzické obmedzenia nedovoľujú cvičiť iné druhy yogy/cvičení.  

Kaligrafickou Yogou sa bežne liečia rôzne problémy/choroby: nízky/vysoký tlak, búšenie srdca, problémy s pohybovým aparátom (chrbtica, platničky), zápalové procesy kĺbov, tráviace problémy, problémy so spánkom, alergie, astma, cukrovka, depresie, syndróm vyhorenia, aj vážne (napr. rakovina) a poúrazové stavy. Všetky tieto a mnohé ďalšie problémy/choroby sa pri pravidelnom cvičení pod odborným vedením postupne rozpúšťajú a liečia.  

Pohyb bez prvotnej orientácie na správny dych a vedomý tok energie je ako koryto rieky bez prúdenia vody a zväčša funguje len na fyzickej úrovni. Prostredníctvom Kaligrafickej Yogy sa zameriavaš aj a najmä na tvoj energetický systém a práve vďaka tomu si zvyšuješ produkciu vnútornej energie, zlepšuješ zdravie, posilňuješ psychickú odolnosť a predlžuješ život.

ďalšie info, referencie, foto a video tu: www.kaligrafickayoga.sk