Základy Jogovej Anatómie

Základy Jogovej Anatómie

LOTUS JOGA

„Základy jogovej anatómie“ vám odpovedia na najbežnejšie otázky, ktoré sa vám vynárajú pri cvičení alebo učení jogy, prepojené s praktickými cvičeniami a filozofiou

25-27 Máj.2018

 

 

Pri registrácií prosím uviesť:

Názov Workshopu, Meno, Tel. číslo

Premýšľate, či viete toho o ľudskom tele dostatok? Dávajú vám žiaci otázky, na ktoré neviete odpovedať? Koľko toho skutočne potrebujete o tele vedieť, aby sme mohli účinne viesť svojich študentov na hodinách? 
Chcete mať väčšiu istotu, že na svojich hodinách vediete ľudí bezpečne a že im zbytočne neubližujete? A ako narábať s ľuďmi, ktorí už majú nejaký zdravotný problém? 

„Základy jogovej anatómie“ vám odpovedia na najbežnejšie otázky, ktoré sa vám vynárajú pri cvičení alebo učení jogy, prepojené s praktickými cvičeniami a filozofiou. Vhodné pre AKÝKOĽVEK štýl či školu jogy, najmä však pre serióznych záujemcov o jogu. 

Víkendový workshop: 25-27 mája 2018
v Lotus joga, Kuzmányho 4
Piatok: 18:00 – 21:30
Sobota: 9:30 – 18:00
Nedeľa 9:45 – 16:00
– s pravidelnými prestávkami a väčšou pauzou na obed. 
Cena: 111,00 €, early bird 82,00 € (platí do 21. apríla) 

registrácia na: lenkajilek@gmail.com

 

Tento workshop NIE JE len o medicínskych anatomických vedomostiach – prepája filozofiu a prax yogy s tými najnutnejšími znalosťami o ľudskom tele. Všetky informácie budú zrozumiteľné a najmä praktické. K témam dostanete užitočné obrazové a textové materiály pre ďalšie použitie. 

Workshop vedie: 

Lele Jíleková začala jogu aktívne cvičiť v roku 2005 – najskôr podľa knihy, potom na hodinách Jogy v dennom živote. Hlavnou motiváciou boli spočiatku fyzicky zdravotné účinky cvičenia, potom sa pridali hlbšie rozmery. Neskôr sa rozhodla študovať jogu v tradícii Sivananda Yoga, kde získala svoj prvý učiteľský certifikát. Od roku 2010 učí individuálne aj skupinovo. Keď sa začala venovať učeniu naplno, hľadala širšie možnosti intenzívnejšieho vzdelávania a absolvovala dlhodobý výcvik v Anatómii jogy pod vedením Leslieho Kaminoffa. Zaujíma ju joga ako ozdravný prostriedok na fyzickej, psychickej, emocionálnej aj duchovnej úrovni. Absolvovala učiteľský tréning Prison Yoga Project s Jamesom Foxom a chce jogu priniesť marginalizovaným skupinám. 

Kapitoly:

– Poznanie tela z pohľadu jogy. Základné princípy, sthira a sukha. Čo vlastne je “anatómia jogy”. 
– Dych a ako vlastne funguje. Čo je “správny dych”. Prána a apana. Ako využiť na hodinách rôzne techniky pránajámy. Ujjayi – ako funguje, ako ho žiakom priblížiť. Uvoľnenie dychových blokov. 
– Chrbtica a chrbát. Čo potrebujete o nich vedieť ako učiteľ jogy. Ako môže joga pomôcť s bolesťami chrbta a ako toto liečenie facilitovať u žiakov. Čo so žiakmi s problémami (skolióza, problém s platničkami, operovaný chrbát, atď.). 
– Flexibilita, mobilita, rovnováha: čo o nich potrebujeme vedieť a ako s nimi pracovať na hodinách. Ako pracovať so skupinou s veľmi rozdielnymi úrovňami pohyblivosti a sily. 
– Nohy. Ako fungujú a ako môžu fungovať lepšie. Prečo potrebujeme silnejšie chodidlá. Vinyasa na posilnenie nôh a chodidiel, ktorá zlepší zdravie celého tela. Kolená. Bedrové kĺby. 
– Najčastejšie zranenia a ako sa im môžeme v joge vyhnúť. 
– Ako “stavať” ásany – praktické prispôsobenie jogových polôh pre začiatočníkov, pre ľudí s pohybovým obmedzením, pre zranených alebo starších žiakov. Základné princípy v pozadí všetkých ásan. Ako stavať jogové hodiny pre rôzne potreby rôznych žiakov.