Joga pre začiatočníkov seniorov a pohybovo obmedzených

Joga je v pokročilejšom veku optimálnou aktivitou, je bezpečná a umožňuje nielen zlepšenie telesných a psychických schopností, je prínosom aj v sociálnej oblasti. Súčasnosť sa vyznačuje výraznými demografickými zmenami obyvateľstva a aj na Slovensku narastá...

Joga pre zdravší chrbát a oči

súhra zdanlivo nenáročných, ale hlboko pôsobiacich cvikov, ktoré za pomoci individuálneho prístupu k potrebám jednotlivcov na lekcii, pri pravidelnom cvičení pomôžu rozpohybovať nepriechodné miesta a posilniť oslabené, čo pomôže eliminovať aj odstrániť bolesti chrbta. Našťastie poznáme aj jednoduché cviky, ktoré pomôžu uvoľniť pnutie v unavených očiach a vyživiť ich.

Terapeutická Joga

Sekvencia hĺbkovo pôsobiacich jednoduchých cvikov v kombinácii s kľudom, zameraním pozornosti cez vizualizácie a precítenie vnútorného diania terapeuticky pôsobia a sú nakombinované tak, aby posilnili aj spriechodnili celé telo a zároveň aktivovali ozdravné procesy v oslabených miestach.

Joga a naše zdravie

sekvencia skvelých ľahko zapamätateľných cvikov. Táto lekcia je krásnou ukážkou a návodom ako cvičiť doma sami, aby sme sa na ďalších lekciách mohli rozvíjať pod vedením lektora.

AcroYoga 

je prax, kde spojením sily a jemnosti odomknete svoj potenciál.

AcroYogová prax spája tri prastaré línie. Yogu, ktorá jej dáva múdrosť a duchovný základ. Akrobaciu, cez ktorú nájdete v sebe silu, schopnosť riskovať a dosiahnuť zručnosti, o ktorých sme si mysleli, že sú nemožné. Ďalšou líniou AcroYogy sú Healing Arts. Tie podporujú ozdravovanie, relaxáciu a odovzdanosť, láskyplné dotyky, ktoré učia ako dávať a prijímať.

Na hodinách AcroYogy sa naučíte techniky na ovládanie jednotlivých častí nášho tela tak, aby ste ho vedeli zjednotiť. Následne všetko čo sa naučíte na zemi, budete vedieť aplikovať pri akrobatických kreáciách. Sústredíme sa na to, aby sme pracovali s pocitom bezpečia, ktorý okrem role Basera (ten, ktorý je dole) a Flyera (ten, ktorý je hore) zabezpečuje rola Spottera (ten, ktorý je pri nich a má dohľad nad a bezpečnosťou a správnosťou cvičenia). Práve to nám dovoľuje naučiť sa viac pochopiť správnosť a princípy.

AcroYoga spája ľudí. Cez hravosť objavíme radosť zo spojenia, oslávime svoje malé víťaztvá a odhalíme naše slabé miesta, na ktorých budeme uvedomele pracovať a práve tie sa tréningom stanú piliermi našej praxe a pochopením ako pracovať s vlastnou osobnosťou. Pomocou AcroYogy sa tiež naučíte komunikovať zrozumiteľne, pozitívne a citlivo počúvať, ale predovšetkým sa dobre zabavíte.

Na hodiny AcroYogy nemusíte prísť s partnerom, bude Vám stačiť pohodlné oblečenie, chuť objavovať, spolupracovať, stretnúť nových ľudí a pracovať na sebe.

Joga aj pre začiatočníkov

Na tejto lekcii sa zoznámite zo základnými jogovými pozíciami a sekvenciami, dychovými technikami a pod. Vytvoríme pre ambient,  priestor a čas len pre Vás, aby ste si  po celom dni ustálili rozčerenú myseľ, našli seba v priestore a z tohto bodu sa postupne rozvíjali,  cestou, ktorá vám je práve v tomto období života podporná, ohľadne Vašej jogovej praxe zistíte čo vás posúva, čo Vám vyhovuje a do ktorého aspektu by ste možno chceli preniknúť viac. Na tejto lekcii podporíte silu a zároveň priechodnosť dychu a tela.

KALIGRAFICKÁ YOGA podľa Majstra Zhen Hua Yanga

Yoga s vedomým prúdením životodarnej liečivej energie Qi (Čchi) vďaka spojeniu yogy s Taichi, Qigongom, kaligrafiou a meditáciou = úplne iná (omnoho širšia a hlbšia) dimenzia chápania pohybu v yoge a následnom zdraví, kt. možno prostredníctvom neho dosiahnuť, pod vedením priamej žiačky Majstra Yanga Zuzany - v Bratislave len v Lotus joge. Autentické cvičenie z priameho zdroja = hlboké uvoľnenie tela a jeho formovanie, harmonizácia toku Qi a následné liečenie (aj fatálnych chorôb), dostatok energie, zvýšenie výkonu, zlepšenie starých zranení/predchádzanie novým, vnútorná radosť, vnútorné mladnutie, dlhovekosť, zvýšenie vibrácií, transformácia na úrovni bunky a DNA bez ohľadu na vek/pohlavie.

Jedným z nevšedných bonusov cvičenia je sprístupnenie tajomstiev vzácnych starovekých metód a techník hlbokého – energetického liečenia cez priamu transmisiu, kt. Zuzana obdržala od Majstra Yanga. Takže každé cvičenie môžeš čerpať z vyše 400 ročnej, donedávna utajovanej rodinnej tradície vnútorných energetických praktík a hlbokého poznania shaolinských a wudangských mníchov, prítomných v energetickom poli pri každom cvičení, pretože cvičením v energetickom poli Zuzany zároveň cvičíš v energetickom poli Majstra Yanga a môžeš si tak siahnuť na skutočne veľmi vzácne poznanie, do hĺbky ho precítiť a liečiť sa ním.

Cvičenie je plynulým prepojením jednotlivých cvikov do elegantného, neprerušovaného prúdenia s prvoradou orientáciou na Dantianový dych, ktorému je prispôsobený prirodzený, intuitívny 3D pohyb,  založený nie na fyzickej sile – tá sa vekom vyčerpáva – práve naopak: každý centimeter pohybu je vedome napájaný energiou Qi (Čchi), čiže pohyb funguje na vnútornej sile, kt. postupne prebúdzaš a kt. s tebou zostáva, pokým si v tomto tele.

Vďaka tomu zažívaš netušené hĺbky uvoľnenia, čistú vnútornú radosť z nádherne prúdiaceho pohybu, kt. sa zároveň liečiš a formuješ si ním telo a postupne prepájaš fyzické telo so svojim vnútrom. Začínaš vnímať/cítiť svoje energetické telo a pohyb ako úplne živý = ako nepretržitý tok Qi (Čchi) v tele, čiže zažívaš úplne inú dimenziu pohybu, kt. nie je založený na sile svalov, ale na vnútornej sile – energii, kt. sa učíš precítiť, kontrolovať, vyrábať a používať ju pre svoje vlastné dobro/samoliečenie, alebo na liečenie druhých.

 

Na základnej úrovni to znamená, že si zlepšíš cirkuláciu v tele, s čím je spojené spustenie samoliečivých procesov (vieš si poradiť s bežnými, fatálnymi a dedičným chorobami), zlepšenie starých zranení a predchádzanie novým a  flexibilnejšie telo aj myseľ. Zároveň sa zbavuješ stresu, negatívnych myšlienkových vzorcov, obnovuješ spojenie samého so sebou, stávaš sa citlivejšou, vnímavejšou bytosťou s pozitívnym vyžarovaním. Na vyšších úrovniach sa prepracuješ k vnútornému úsmevu každej jednej bunky v tele, kt. prerastá do mora šťastia s trvalým zápisom na úrovni bunky a DNA - to je preprogramovanie pamäte bunky a celková transformácia, kt. okrem iného znamená výrazne zlepšenú kvalitu života, vnútorné mladnutie a dlhovekosť. Majster Yang tomu hovorí raj na zemi – stav zdravia, radosti a šťastia 24 hodín denne do veľmi vysokého veku. Potom už nezažívaš pocit oddelenosti, dosahuješ jednotu so sebou samým a tým aj s ostanými bytosťami, prírodou a vesmírom; a pociťuješ neoddeliteľnosť tohto spojenia a jednotu všetkého.

Vďaka celostnému (holistickému) prístupu Kaligrafická Yoga funguje výnimočne dobre na úrovni fyzického tela, zároveň obnovuje prúdenie  energie v meridiánových dráhach, navodzuje hormonálnu a psychickú rovnováhu, uvoľňuje blokovanú energiu v čakrách (čiže priamo zlepšuje a odstraňuje fyzické aj mentálne problémy, čakry harmonizuje a aktivizuje ochranné biopole). Je vhodná pre všetky vekové kategórie a typy ľudí, cvičia ju rovnako yogíni a yogoví majstri, kt. si ňou zlepšujú a prehlbujú vlastnú prax, liečia staré zranienia a predchádzajú novým (napr. Simon Borg Olivier), ako aj bežní ľudia, ktorým fyzické obmedzenia nedovoľujú cvičiť iné druhy yogy/cvičení.  

Kaligrafickou Yogou sa bežne liečia rôzne problémy/choroby: nízky/vysoký tlak, búšenie srdca, problémy s pohybovým aparátom (chrbtica, platničky), zápalové procesy kĺbov, tráviace problémy, problémy so spánkom, alergie, astma, cukrovka, depresie, syndróm vyhorenia, aj vážne (napr. rakovina) a poúrazové stavy. Všetky tieto a mnohé ďalšie problémy/choroby sa pri pravidelnom cvičení pod odborným vedením postupne rozpúšťajú a liečia.  

Pohyb bez prvotnej orientácie na správny dych a vedomý tok energie je ako koryto rieky bez prúdenia vody a zväčša funguje len na fyzickej úrovni. Prostredníctvom Kaligrafickej Yogy sa zameriavaš aj a najmä na tvoj energetický systém a práve vďaka tomu si zvyšuješ produkciu vnútornej energie, zlepšuješ zdravie, posilňuješ psychickú odolnosť a predlžuješ život.

ďalšie info, referencie, foto a video tu: www.kaligrafickayoga.sk

HaTha Yoga 

V Hatha Yoge sa fokusuje na tretí a štvrtý stupeň Asthanga yogy – Asany a PranaYamu – dýchacie cvičenia.

Hatha yoga učí zosúladeniu dýchania s praktikovaním asán. Dych je mostom medzi telom a myslou a preto je dôležitým prvkom zosúladenia.

Asany sú navrhnuté takým spôsobom, aby zladili telo a aktivovali energetické kanály  – chakry. Energia tak môže voľne prúdiť. Tento stav vedie k fyzickej aj psychickej rovnováhe a objavovaniu dalších stupňov asthanga yogy.

PILATES  pre začiatočníkov Mat work

Systém cvičení na podložke tvorí základ metódy Pilates. Dokáže odstrániť získané disbalancie a pohybové zlozvyky, zvýšiť fyzickú kondíciu bez preťažovania kĺbov a v konečnom dôsledku vedie k zdravému sebavedomiu a konfortnému pocitu vo vlastnom tele.

V tomto úvodnom kurze sa zameriame na  základný súbor cvičení, pri ktorých sa naše telo posilní, natiahne, získa oporu pre pohyb v „centre sily“, skvalitní dýchanie, a cez koncentráciu mysle povedie k harmonickému  pohybu celého tela. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie.

Mgr. Oľga Letenajová, Art.D  je  tanečný pedagóg s dlhoročnou praxou vo vyučovaní moderných tanečných techník a tiež absolventka kvalifikačného školenia Inštruktor Pilates,  akreditovaného Ministerstvom školstva SR.

Tantrické meditáci

7.9. JOŽKO Joga Undressed

14.9.    ANDREJKA

21.9.    MARTIN A LUCKA

28.9.    MARTIN A LUCKA

5.10.    ANDREJKA

12.10.  MARTIN A LUCKA

19.10. JOŽKO Joga Undressed

26.10. MARTIN A LUCKA

2.11.    ANDREJKA

9.11.   MARTIN A LUCKA

16.11. MARTIN A LUCKA

23.11. JOŽKO Joga Undressed