Dych ako pomocník a liečiteľ

Lotus joga, Kuzmányho 4.

3.február 2018

 

Pri registrácií prosím uviesť:

Názov Workshopu, Meno, Tel. číslo

ak máte otázky na 0905302652

(DOOBEDIE 8:00 – 11:30)

Teória:

• čo je dýchanie

• nesprávne dýchanie (hypomobilita veľkých kĺbov)

• sympatikus a parasympatikus

• uvoľňujúca pohybová terapia (mobilizácia rebier, uvoľnenie panvy, napriamenie chrbtice)

Teória v praxi:

hodinové precvičenie teoretickej časti

Prestávka od 11:30 do 12:30

Teória:

1. sagitálna stabilizácia, hlboký stabilizačný systém a ich funkcie v organizme

2. vnútorný tlak a funkcia stredu tela

3. bránica a jej funkcie

4. ako uvoľniť bránicu

5. priebeh vývoja života človeka do 1 roka života

6. Uzavretý a otvorený kinematický reťazec

7. Odpovede na prípadné otázky

30 min pauza

Teória v praxi 2-3 hodiny

19:00 – 21:00 Alchemy of Breath

terapia dychom na prebudenie vnútorného liečiteľa. 

Pre koho je workshop určený – pre všetkých!!! (čo sa týka breathworku – po prihlásení Vás budeme kontaktovať s bližšími informáciami). 

Cena: 70 EUR

Obsah a harmonogram WORKSHOPU 

Dýchanie je najzákladnejším automatickým mechanizmom nášho tela, slúžiacim na prežitie. Zamysleli sme sa ale niekedy či niečo tak prirodzené môžme robiť nesprávne? V tomto workshope sa venujeme vzniku prirodzeného a správneho mechanizmu dýchania v spojení s pohybovou terapiou. Vysvetlíme aj rozsiahly vplyv nesprávneho stereotypu. Snažíme sa priblížiť teóriou vývoja človeka do jedného roka života a čo sme sa z neho mali naučiť do dospelosti. Kde viazne naša hybnosť a prečo nás to “oberá o dych“ (sebadiagnostika a precítenie problému). Ako by mali prebiehať modifikácie cvičenia, kým ešte dýchame nesprávne až do nadstavby, kedy sa udržíme v pozícii so zachovaním napriamenia chrbtice a aktivácie bránice. Ako si uvoľniť jednotlivé segmenty tela tak, aby boli pripravené na ťažšie modifikácie cvičenia. Teoretiká časť doplňuje informácie z fyziológie stredu tela. Teória sa prelieva do praxe a vždy pracujeme s informáciami tak, aby boli uvedené dostatočné príklady. Nemusíte sa obávať nedostatku informácii z anantómie alebo fyziológie, prednáška je pestrá na ukážky z oboch týchto oblastí a pútavo približuje informácie tak, aby zaujali laickú aj odbornú verejnosť. 

 

Alchemy of Breath (breathwork) – terapia dychom na prebudenie vnútorného liečiteľa. Touto technikou prepojených nádychov a výdychov prebudíme celý náš systém. Naše telo je archívom všetkého, s čím sme sa narodili, ale aj čo nás v živote stretlo. Naučiť sa žiť s nevyriešenou traumou je možné, ale veľmi nás to limituje. Ľahko nás niečo rozhodí, nezvládneme rôzne situácie a vytvárame si zbytočné prekážky v živote. Čo ak existuje riešenie namiesto dočasnej úľavy? Cesta, ktorá nás spojí s našou vnútornou múdrosťou, súcitom a radosťou?…čo ak je odpoveď v každom z nás a najrýchlejšia cesta k nej je cez náš dych?

Tešíme sa na Vaše pochopenie seba samého!

O Lucke Dratvorovej:

V  praxi využívam poznatky nadobudnuté počas štúdia fyzioterapie na vysokej škole, odborných kurzoch a kongresoch. Špecializujem sa na funkčnú diagnostiku, prevenciu a terapiu porúch pohybového aparátu s cieľom dosiahnuť maximálnu mobilitu a stabilitu kĺbov a mäkkých štruktúr. Venujem sa vývojovej kineziológii dieťaťa v terapii dospelého človeka a nažím sa o návrat ku prirodzenosti základných stereotypov v našom tele ako je dýchanie, pohyb a telesné funkcie. Taktiež sa zameriavam na odbúranie zlých pohybových stereotypov a nácvik posturálne správneho držania tela. 

O Nely Šrámkovej

Pár rokov sa venujem jóge, ale čo ma najviac zaujalo, bola mágia dychu. Práca s ním ma dostala do skúmania čo sa stane, keď sa dychu naplno odovzdáme a necháme ho viesť nás. Študujem techniku Alchemy of Breath, ktorá spája vedomosti z rôznych oblastí týkajúcich sa dýchania, práce s telom a vyvinula sa z techniky Rebirthing (breathwork).

 

Workshop je teoreticko praktický, tak si prineste jogamatky a športové oblečenie. 

Počas workshopu sme pre Vás prichystali malé občerstvenie.